Myślimy
kompleksowo
 

8 lutego 2017

StorageCraft pozyskuje technologiczny startup Exablox

StorageCraft Technology Corporation, amerykański producent rozwiązań do backupu i szybkiego przywracania danych sfinalizował zakup firmy Exablox - dostawcy nowoczesnych nośników pamięci. Jakie korzyści wynikają z tego dla naszych klientów?

Firma Exablox to amerykański startup produkujący pamięci flash i dyski twarde dla rozwiązań NAS. Jej flagowym produktem jest OneBlox - modułowe rozwiązanie storage o pojemności sięgającej 700TB danych. Wśród technologii zastosowanych w tym produkcie są m.in. ciągłe i nieograniczone liczbowo migawki dysku, deduplikacja, kompresja i replikacja offsite. Widząc w OneBlox sprzętowe uzupełnienie swojej technologii i myślenia o przechowywaniu danych firma StorageCraft w październiku 2016 zawarła z Exablox umowę dystrybucyjną, a pod koniec stycznia 2017 sfinalizowała zakup młodego producenta. O przejęciu zdecydować miały dwa powody. Pierwszym jest aktualna orientacja StorageCraft na dostarczanie klientom kompleksowych rozwiązań ochrony danych. Drugim - reakcja firmy na postępujące rozmycie dotychczasowych podziałów w myśleniu o danych: na ich dostępność i ochronę, oraz na tzw. primary storage (pamięć stacji roboczej lub serwera) i secondary storage (zewnętrzny nośnik z kopią danych).

- Dzięki pozyskaniu Exablox z lidera utrzymywania ciągłości biznesu stajemy się liderem rynku zarządzania danymi. Biznesy naszych klientów działają non-stop, wolumeny ich danych dosłownie eksplodują, a wymogi pełnej dostępności stają się coraz surowsze. Dzięki nowej inwestycji możemy im teraz zaproponować niespotykaną do tej pory skalowalność.

Matt Medeiros
prezes i CEO StorageCraft

Fuzja technologii ShadowProtect SPX i OneBlox umożliwia kompleksową ochronę fizycznej i wirtualnej infrastruktury za pomocą dokładnych RPO (Recovery Point Objective) i z wydajnym przywracaniem w ramach jednego rozwiązania. Dzięki połączeniu sił StorageCraft i Exablox klienci obu firm mają teraz dostęp do rodziny produktów analizy, ochrony i przechowywania danych.

Rozwiązania firmy StorageCraft są od 5 lat dostępne dla polskich klientów w naszej ofercie.

Autorem tekstu jest Piotr Surmacz

Elżbieta Kasprzyk
dyrektor zarządzający, ANZENA

Masz pytania?
Skontaktuj się ze mną:
kontakt@anzena.pl
32 420 90 00