Myślimy
kompleksowo
 

14 listopada 2016

StorageCraft kupuje Gillware Online Backup

StorageCraft Technology Corporation, amerykański producent rozwiązań do backupu i szybkiego przywracania danych, właśnie sfinalizował zakup nowej technologii backupu od firmy Gillware Data Services.

Rozwiązanie Gillware Online Backup wykorzystuje zaawansowaną analizę danych w celu identyfikacji, które dane powinny być backupowe jako krytyczne dla funkcjonowania biznesu, a które mają znaczenie drugorzędne i nie muszą trafiać do kopii zapasowej. Tworzenie backupu rozbudowanej struktury danych, z wykorzystaniem wspomnianej technologii autorstwa Gillware, przyspiesza odzyskiwanie dostępu do najważniejszych informacji zapisanych w kopii zapasowej.

- Biznes rozwiązań storage zbyt długo promował jednowymiarowe podejście zwiększając jedynie pojemność dysków. Gdy firmy zaczęły zauważać, że sporą część środków marnują na backup i przechowywanie nieistotnych informacji stało się jasne, że taki model myślenia należy już do przeszłości.

Matt Medeiros
prezes i CEO StorageCraft

Zakup Gillware Online Backup znacząco wzmocni dział rozwoju StorageCraft umożliwiając stopniową implementację nowych funkcji backupu w dotychczasowych produktach amerykańskiego producenta. Szczegóły transakcji nie zostały ujawnione, ale Matt Medeiros podkreślił, że zakup został w całości sfinansowany ze środków uzyskanych w wyniku ostatnich wzrostów StorageCraft. Dynamiczny rozwój tej firmy docenił m.in. portal CRN.com, umieszczając prezesa StorageCraft na 1. miejscu listy Największych Innowatorów IT 2016.

Autorem tekstu jest Piotr Surmacz

Elżbieta Kasprzyk
dyrektor zarządzający, ANZENA

Masz pytania?
Skontaktuj się ze mną:
kontakt@anzena.pl
32 420 90 00