Myślimy
kompleksowo
 

21 grudnia 2016

StorageCraft File Analyzer - chmurowy backup kluczowych danych

StorageCraft rozszerza swoje portfolio narzędzi do tworzenia backupu i szybkiego przywracania dostępu do danych. Nowa usługa amerykańskiego producenta na bieżąco klasyfikuje firmowe dane, backupując do chmury tylko najczęściej używane pliki i foldery.

Nowa usługa w ofercie firmy StorageCraft to webowe narzędzie oceny ważności danych przed wykonaniem ich backupu. Korzystając z dedykowanego algorytmu StorageCraft File Analyzer sprawdza, które pliki są często edytowane, a do których nie zaglądano od tygodni i można je bez szkody dla firmy wyłączyć z procesu backupowego. Usługa skanuje i tworzy backup kluczowych danych na wybranych urządzeniach bez konieczności instalacji agentów. Analiza ważności jest wykonywana w trakcie działania komputera i bez zakłócania pracy użytkownika, a sam backup tworzony nawet, gdy przetwarzany plik jest właśnie w użyciu. Backupowane dane są szyfrowane, a następnie przesyłane do chmury i przechowywane w centrach danych z certyfikacją bezpieczeństwa Tier III. Dzięki takiemu rozwiązaniu klienci w razie potrzeby łatwo znajdą i pobiorą z sieci potrzebne pliki lub foldery. StorageCraft File Analyzer monitoruje również szczelność roztaczanej ochrony raportując, gdy regularnie edytowany plik nie było ostatnio backupowany.

Nowa usługa stanowi uzupełnienie funkcjonalności StorageCraft ShadowProtect SPX - flagowego rozwiązania firmy StorageCraft do tworzenia backupu i szybkiego odzyskiwania dostępu do danych. ShadowProtect SPX wykonując backup całego dysku stacji roboczej lub serwera w przypadku awarii (wywołanej np. wirusem szyfrującym) gwarantuje klientom możliwość błyskawicznego wznowienia przerwanej pracy. Z kolei StorageCraft File Analyzer oferuje selektywną ochronę wybranych zasobów pozwalając sprawdzić, które dane są używane najczęściej, a następnie zautomatyzować ich backup. Dzięki webowej konsoli nowej usługi zarządzanie procesami i plikami backupu jest tak samo proste w jednej lokalizacji i w sieci rozproszonych oddziałów.

Autorem tekstu jest Piotr Surmacz

Justyna Pietruszka
marketing specialist

Masz pytania?
Skontaktuj się ze mną:
pietruszka.j@anzena.pl
32 259 10 89