Myślimy
kompleksowo
 

18 kwietnia 2016

Replikacja backupu i HSR w podstawowej licencji!

Płatne do niedawna funkcje replikacji backupu do zewnętrznej lokalizacji oraz błyskawiczne odtwarzanie serwera technologią HSR dostępne są teraz w ramach podstawowej licencji produktu.

Aby skorzystać z bezpłatnych funkcji klient powinien pobrać program ImageManager 7.0 - najnowszą wersję narzędzia do zarządzania plikami backupu wykonanymi rozwiązaniami ShadowProtect SPX. Dostępne tam narzędzie intelligent FTP umożliwia efektywną replikację w sieci LAN, WAN lub na serwer FTP. Możliwa jest replikacja pojedynczych plików, plików zgrupowanych (np. z danego dnia) lub plików wyłącznie po uprzedniej weryfikacji. Użytkownik może również zdefiniować swoje polityki retencji dla źródłowych i docelowych plików wykonanego backupu.

Drugim narzędziem dostępnym z poziomu ImageManager 7.0 jest opatentowana technologia HeadStart Restore (HSR), gwarantująca odtwarzanie serwera jeszcze przed wystąpieniem awarii. Dlaczego klient miałby to robić? Technologia HSR polega na jednoczesnym odtwarzaniu backupu w czasie, gdy backupowany serwer pracuje i tworzone są kolejne backupy przyrostowe. Dzięki temu w momencie awarii administrator nie martwi się czasem potrzebnym na odtworzenie danych, bo już ma odtworzony prawie cały backup na innym dysku fizycznym lub w środowisku wirtualnym. Wystarczy sfinalizować zadanie, dodać ostatnie pliki przyrostowe i uruchomić serwer wirtualny w kilkanaście minut od momentu wystąpienia awarii. Tak uruchomiony serwer zachowuje wszystkie dane, aplikacje i system operacyjny, dzięki czemu firma nie jest narażona na koszty związane z przestojem w jego pracy. Co istotne - serwer uruchomiony w trybie HSR dalej jest backupowany, dzięki czemu klient nie tylko minimalizuje koszty przestoju, ale też zachowuje najświeższe efekty swojej pracy aktualną kopią bezpieczeństwa.

Polskim dystrybutorem rozwiązań StorageCraft ShadowProtect SPX, do tworzenia i szybkiego przywracania danych z backupu jest firma ANZENA.

Więcej o replikacjiWięcej o HSR

Autorem tekstu jest Piotr Surmacz

Elżbieta Kasprzyk
dyrektor zarządzający, ANZENA

Masz pytania?
Skontaktuj się ze mną:
kontakt@anzena.pl
32 420 90 00