Myślimy
kompleksowo
 

16 października 2017

Konferencje Advanced Security Systems w Szczecinie i Poznaniu

Advanced Security Systems to spotkania adresowane do administratorów i specjalistów z branży IT, zainteresowanych poznaniem nowoczesnych rozwiązań z dziedziny bezpieczeństwa sieci teleinformatycznych dla firm oraz instytucji samorządowych. Druga i trzecia konferencja w ramach tegorocznego cyklu ASS odbyły się kolejno w Szczecinie i Poznaniu.

Dwa dni wydarzenia (12 i 13 października) organizowanego przez firmę ANZENA przy współpracy z Biurem Bezpieczeństwa IT DAGMA zgromadziły blisko 140 osób. Oba wydarzenia rozpoczęły się praktycznym pokazem odtwarzania odtwarzania systemów fizycznych i wirtualnych na przykładzie rozwiązań StorageCraft ShadowProtect SPX.

Następnie inżynier rozwiązań StorageCraft postawił tezę, że RAID nie jest już potrzebny, czego dowodem jest rynkowa nowość w zakresie backupu i storage - innowacyjna macierz obiektowa StorageCraft Exablox.

Ważną część spotkania stanowił wykład poświęcony wymogom RODO - nowego unijnego rozporządzenia dotyczącego przetwarzania danych osobowych. Czas na jego wdrożenie firmy i inne podmioty przetwarzające dane osobowe na ternie Unii Europejskiej mają do 25 maja 2018.

Po tym terminie podmiot winien wycieku informacji może zostać za swoje niedbalstwo ukarany wysoką grzywną. Jak mimo wszystko spać spokojnie, gdy skradziono nam laptop z wrażliwymi danymi? Zaszyfrowanie ich rozwiązaniem ESET DESlock+ uniemożliwi niepowołany dostęp.

Ostatni moduł spotkania poświęcono ochronie przed kradzieżą i wyciekami danych wewnątrz firmy. Prezentowany tam program Safetica trafił w potrzeby uczestników, którzy lubią wiedzieć co pracownicy robią z wrażliwymi firmowymi danymi. Dziękujemy za liczne przybycie i zapraszamy ponownie - termin i miejsce ujawnimy wkrótce!

Autorem tekstu jest Piotr Surmacz

Justyna Pietruszka
marketing specialist

Masz pytania?
Skontaktuj się ze mną:
pietruszka.j@anzena.pl
32 259 10 89