Myślimy
kompleksowo
 

16 maja 2018

Jak zmigrować 1TB danych z serwera pocztowego w 1,5 godziny?

Mało czasu, duże i trudne zadanie – tak można opisać wyzwanie, przed jakim niedawno stanęli administratorzy DAGMA sp. z o.o. Migracja ponad 1 TB danych poczty na nowy serwer zajęła im zaledwie 1,5 godziny.

DAGMA to firma, która z roku na rok odnotowuje coraz większą sprzedaż. Nasz klient rozwija się dynamicznie, w związku z czym w pewnym momencie pojawiła się potrzeba migracji danych ze starego serwera pocztowego na nowe maszyny. Zadanie było wymagające - e-mail to jeden z kluczowych kanałów komunikacji dla przedsiębiorstwa.

Na skrzynki pocztowe 150 pracowników codziennie spływają setki wiadomości: zadania do wykonania, informacje o zamówieniach klientów, faktury, informacje o spotkaniach, korespondencja z partnerami handlowymi…

Prace nad przeniesieniem danych z MS Exchange nie mogły w żaden sposób wpłynąć na działanie firmy – wszystko musiało odbyć się „w tle”, nie powodując przestojów.

Administratorzy skorzystali z ShadowProtect SPX, który umożliwił im osiągnięcie pełnego sukcesu. Zapoznaj się ze szczegółami!

Autorem tekstu jest Piotr Surmacz

Justyna Pietruszka
marketing specialist

Masz pytania?
Skontaktuj się ze mną:
pietruszka.j@anzena.pl
32 259 10 89