Myślimy
kompleksowo

Filtruj:

Producent
Rodzaj
Słowa kluczowe
18 sierpnia 2016

Nadciąga "Hitler": tylko 60 minut na okup za odzyskanie plików

Sieciowi szantażyści grają coraz ostrzej. Szokują treściami, skracają czasy na wpłatę okupu za odcięte pliki, a po jego zdobyciu porzucają bezradne ofiary bez pieniędzy i bez obiecanych danych. W ten trend wpisuje się najnowsze zagrożenie straszące swoje ofiary zdjęciem wodza III rzeszy. Czy rzeczywiście jest się czego obawiać?

#backupinformacja#kopia zapasowa#ransomwarestoragecraft
12 sierpnia 2016

O smokach i rycerzach na białych koniach, czyli w 2019 zabraknie 1,5 mln ekspertów bezpieczeństwa IT

Smokowi rosną nowe łby, a rycerzy nie przybywa - tak można skomentować nierówną walkę ekspertów bezpieczeństwa IT ze wzbierającą falą sieciowych zagrożeń. Przeciążeni specjaliści już teraz zmuszeni są wybierać między łataniem groźnych luk, a innymi zadaniami i często pod presją czasu decydują się na "mniejsze zło". Firma StorageCraft ostrzega, że przy obecnej skali cyberataków kumulacja zaniedbań w ochronie sieci jest proszeniem się o infekcję. A skutki wyłomu bezpieczeństwa mogą pechową firmę kosztować dużo więcej, niż zatrudnienie i wyszkolenie dodatkowego specjalisty.

#backupinformacjastoragecraft
22 lipca 2016

A Ty jak szybko przejrzysz zawartość znalezionej pamięci USB?

Pierwszemu znalazcy pendrive'a "porzuconego" w ramach testu przez badaczy Uniwersytetu Illinois zajęło to niecałe 6 minut. Eksperyment wykazał, że 7 na 10 studentów - przyszłych pracowników - uruchamiając przypadkowy dysk USB w ogóle nie myślało o środkach bezpieczeństwa. Większym zaskoczeniem jest jednak to, że 4 na 10 menedżerów dużych europejskich firm zrobiłoby podobnie. Eksperci firmy StorageCraft przestrzegają, że jeśli ci pierwsi trafią do pracy u tych drugich, to ratunkiem dla zatrudniającej ich firmy będzie inwestycja w narzędzie do szyfrowania i nowoczesny backup.

#backupinformacjastoragecraft
14 lipca 2016

Nie ma dysku, nie ma dowodu - brytyjska policja i prokuratura gubią wrażliwe dane

"Sprawiedliwość jest ślepa" - tak o równości obywateli wobec prawa mówi łacińska maksyma. W brytyjskim wydaniu ślepota Temidy ma ostatnio inny, jednoznacznie negatywny wymiar - jej funkcjonariusze hurtowo tracą z oczu nośniki danych zawierające materiały dowodowe. Brak kopii zapasowych tych danych znacznie utrudnia, a często całkowicie uniemożliwia prawidłowe przeprowadzenie wielu postępowań sądowych. Nawet tych z pierwszych stron gazet, gdzie wydawałoby się, że presja opinii publicznej skłoni zaangażowane w sprawę osoby do wykonania kopii wrażliwej sądowej dokumentacji.

#backupinformacjastoragecraft
14 kwietnia 2016

Po dwóch latach bez wsparcia Windows XP ciągle "żywy"

Tymczasem mimo braku aktualizacji i poprawek znoszących kolejne wykrywane luki bezpieczeństwa z "martwego" systemu operacyjnego wciąż korzystają miliony użytkowników. Dlaczego pracując na starych systemach warto zadbać o kopie bezpieczeństwa?

#backupinformacjastoragecraft
22 marca 2016

TeslaCrypt 4.0 szyfruje dane i zmienia komputer w zombie

Szyfrujące zagrożenie TeslaCrypt uderza po raz czwarty. Nowa wersja złośliwego programu wymusza okup za odszyfrowanie danych, dodatkowo włączając zaatakowane maszyny w sieć komputerów zombie. Jedyną formą obrony przed TeslaCrypt 4.0 pozostaje na ten moment wykonany wcześniej backup danych.

#backupinformacja#kopia zapasowa#ransomware#recoverystoragecraft
02 marca 2016

Firmy się bronią, cyberprzestępcy atakują szpitale

Rosnąca świadomość bezpieczeństwa IT sprawia, że cyberprzestępcom trudniej zarabiać na złośliwym szyfrowaniu firmowych danych. Szantażyści nie zamierzają jednak odpuszczać łatwego zarobku i próbują wymuszać haracz od podmiotów, dla których przerwa w działaniu może okazać się nie tylko kosztowna, ale wręcz zabójcza. Przestrzegamy jednostki służby zdrowia przed próbami ataków szyfrujących.

#backupinformacja#ransomwarestoragecraft
17 lutego 2016

492 dolary na sekundę, czyli ile zarabiają twórcy zagrożeń szyfrujących

Zła wiadomość dla wszystkich poza cyberprzestępcami: na szyfrowaniu cudzych danych można naprawdę dobrze zarobić. Nowy raport firmy Imperva zajmującej się bezpieczeństwem IT podaje, że twórcy zagrożenia szyfrującego Cryptowall 3.0 wyłudzili w ten sposób już ponad 330 tys. dolarów (blisko 1,2 mln złotych). Tyle w kryptowalucie BitCoin zapłaciło za odszyfrowanie swoich danych 670 osób z całego świata, windując tym samym groźny program do czołówki najbardziej dochodowych zagrożeń w historii.

#backupinformacja#ransomwarestoragecraft
11 lutego 2016

Niedbałe kodowanie zagrożenia DMA Locker szkodzi nawet jego twórcom

Brak okna z żądaniem okupu = brak okupu. Nowa usterka wykryta w kodzie zagrożenia DMA Locker pokazuje, że niedbałe tworzenie programów malware może obracać się przeciwko ich twórcom. Niestety pogarsza też sytuację ofiar ataku szyfrującego, które nie poznając motywów sprawcy zostają z bezużytecznymi danymi i nikłymi szansami znalezienia pomocy. Przypominamy jak się przed tym ochronić.

#backupinformacja#ransomwarestoragecraft
29 stycznia 2016

Olbrzymia inwestycja w backup StorageCraft – 187 mln dolarów na innowacje

Firma TA Associates - inwestor finansujący rozwijające się spółki - zainwestuje 187 mln dolarów w StorageCraft Technology Corporation, dostawcę rozwiązań do tworzenia i szybkiego odzyskiwania danych z backupu. Przewidzianej na koniec stycznia inwestycji towarzyszy personalne wzmocnienie zarządu firmy. Matt Medeiros – menedżer IT z 35-letnim doświadczeniem, dołącza do StorageCraft jako nowy prezes i dyrektor generalny.

#backupinformacjastoragecraft